Nije kazna, nije ni nagrada ali plate nema. Radnici Koncerna Fabrike vagona Kraljevo ad obustavili rad.

DESILO SE

Apeli Industrijskog sindikata Srbije i Industrijskog sindikata FVK kao i pisano obraćanje državnim institucijama, Vladi Republike Srbije, Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja i razgovori sa Agencijom za privatizaciju nisu bili dovoljni da se shvati sva ozbiljnost i teška situacija u kojoj se nalaze radnici Fabrike vagona Kraljevo. Višemesečne neisplaćene zarade su dovele do spontanog prekida rada u svim delovima FVK-a. Desilo se ono na šta je Industrijski sindikat Srbije upozoravao i sada će biti jako teško iz ove situacije izaći. Zaposleni više ne slušaju ni Ukrajince ni poslovodno rukovdostvo firme niti predstavnike sindikata. Obećanjim generalnog direktora o isplati zaostalih zarada više niko ne veruje mada on najavjuje da će nakon isporuke 21 vagona biti ispalćena polovina za januar mesec i cela zarada za februar 2009.g. Kao odgovor na ovu obustavu došlo je obaveštenje od strane generalnog direktora da zbog ne imanja posla i ukupne svetske ekonomske krize zaposleni treba da iskoriste dane godišnjeg odmora i zarađene sate kako bi se smanjili troškovi. Ostali zaposleni biće shodno Zakonu upućeni na plaćena odsustva. Kolika će dužina plaćenih odsustva biti još se ne zna ali se zna da zaposleni takva rešenja odbijaju, sve dok im se zaostale zarade ne isplate.
Industrijski sindikat smatra da bi uključenje vladinih institucija kao i neophodna finansijska podrška bitno popravila situaciju u Fabrici vagona Kraljevo i omogućila da zaposleni nekako sastave kraj sa krajem.Ukoliko ta pomoć i podrška izostanu FVK će se pridružiti listi propalih kraljevačkih preduzeća Magnohrom, Jasen....