Uz podršku Industrijskog sindikata Srbije osnovan „Sindikat trgovine i uslužnih delatnosti“.

NOV SINDIKAT

Problemi koji postoje u grupaciji trgovine i uslužnih delatnosti kao i loša sindikalna zastupljenost u toj grupaciji uslovili su da se registruje nova sindikalna grupacija sa željom da se zaposleni u tgovini i uslužnim delatnostima sindikalno organizuju i zaštite svoja prava koja se godinama narušavaju. U ovoj grupaciji je najzastupljenija grupacija tzv „tajkuna“ koji pored stečenog bogatstva, predano i sistematski rade na kršenju pravu zaposlenih nepoštovanjem zakona Republike Srbije. Ova grupacija tajkuna ima i naklonost političkih struktura, koje koriste finansijsku podršku za svoje političko pozicioniranje i vladanje. Slična situacija je i u sindikatima koji nemo gledaju propadanje i obespravljivanje svojih članova.
Nov „Sindikat trgovine i uslužnih delatnosti“ svakodnevno dobija nove članove i jača, sa željom da do kraja 2009.godine bude i reprezentativan u svojoj grupaciji.