Nastavlja se utvrđivanje reprezentativnsoti Industrijskog sindikata Srbije. U kompaniji Styria – Gibnjara Kraljevo iz grupacije Frauntal utvrđena reprezentativnost Indsutrijskog sindikata.

INDSUTRIJSKI SINDIKATA STYRIA – GIBNJARA UTVRDIO REPREZENTATIVNOST

U prisustvu John Nikolića, predstavnika poslodavca, na sastanku održanom 26.03.2009.godine predsednik Odbora poverenika Industrijskog sindikat Styria-Gibnjara Kraljevo priložio je potrebnu dokumentaciju za utvrđivanje reprezentativnosti. Nakon uvida u dokumenatciju konstatovano je da je u kompaniji zaposleno 170 radnika da je Industrijski sindikat Styria – Gibnjara upisna u registar sindikalnih organizacija 05.02.3009.g. pod brojem 110-00-287/2009-02 i uz registraciju priložio potreban broj dobrovoljno potpisanih pristupnica. Konstatovano je da Indsutrijski sindikat ima 28,6% članova od ukupnog broja zaposlenih čime je ispunjen uslov reperezentativnosti pa se konstatuje da je Industrijski sindikat Styria – Gibnjara Kraljevo reprezentativna sindikalna organizacija.