Neisplaćene zarade, isključena voda i struja, ledene hale i bezperspektivnost, svakodnevnica u Bratsvu Subotica

NOVI VLASNIK KAO REŠENJE

Višegodišnja agonija imanja i nemanja u Bratsvu Subotica kao i nezainteresovanost većinskog vlasnika da Bratsvo postane jedan stabilan i prosperitativan poslovni sistem rezultiralo je konstantnim nezadovoljstvom zaposlenih i malih akcionara. Određenu šansu da se situacija promeni zaposleni i većinski vlasnik vide u preprodaji većinskog paketa akcija slovačkom preduzeću Tatra vagoni koje pokazuje interesovanje za preuzimanje Bratstva i ujedno nudi rešenje da se problem neisplaćenih zarada i drugih potraživanja radnika reše uz ambiciozan poslovni plan za 2009.godinu. Pregovori oko prodaje su u zastoju ali kako smo čuli od predstavnika sindikata postoji zainteresovanost da se transakcija uspešno okonča. Svako drugo rešenje neobećava da štrajkova neće biti, da će zaposleni redovno primati zarade i da će uposlenost značajnih kapaciteta Bratsva biti iskorišćena .
Industrijski sindikat Srbije će svojim uticajem pospešiti nastup sindikata u institucijama države kako bi i one dali svoj doprinos u razrešenju problema koji su prisutni u Bratstvu. Vrlo je značajno da današnji razgovori sa gradonačelnikom Subotice kao i nastavak pregovora između većinskog vlasnika Bratsva i Tatra vagona rezultiraju poboljšanjem pozicije zaposlenih u Bratstvu.