Puno poštovanje Kupoprodajnog ugovora i ambiciozni poslovni planovi za 2009. godinu

POŠTOVANJE UGOVORA I NOVA RADNA MESTA

Beograd, 19.12.2008.
Auto kuća „21.maj“ sa preko 70 zaposlenih dočekuje 2009.godinu sa optimističkim izjavama poslovodnog rukovodstva. Prepoznatljivo ime „21.Maja“ Auto kuća je narušeno proteklih desetak godina. Sadašnji formalni većinski vlasnik je Milutin Dobrijević, a praktično je kapital došao iz Slovenije, preduzima vanredne napore da uznapredi proizvodnju, uposli radnike i u potpunosti ispoštuje obaveze predviđene Kupoprodajnim i Koletivnim ugovorom.

Investicije predviđene Kupoprodanim ugovorom su veće od predviđenih, stari poslovni partneri se vraćaju i dobijaju novi. Do kraja 2008.godine sindikat "Nezavisnost" Auto kuća će dostaviti predlog Kolektivnog ugovora kod poslodavca i Kolektivnog ugovora o zaštiti i bezbednosti na radu. Zaposleni su u visokom procentu zadovoljni postprivatizacionim aktivnostima, ali se očekuje povećanje zarada koje su sada na nivou koje je većinski vlasnik zatekao prilikom kupovine. U toku 2009. godine očekuje se dodatno uposlenje i proširenje programa.