Zahtevi radnika Livnica «Topola» uvaženi, sprečen štrajk. Livnica okrenuta ka neizvesnoj poslovnoj budućnosti.

UMESTO ŠTRAJKA ISPLATE ZARADA

Topola, 16.12.2008.
Neisplaćene zarade za septembar, oktobar i novembar 2008.godine su bile osnov koji je ujedinio sindikate i radnike u Livnici Topola. Zahtevi sindikata kao i najava štrajka upućeni predsedniku „Livar Grupe“ Urošu Koržeu, rezultirali su isplatama septembarskih i oktobarskih zarada.Predstavnici sindikata „Nezavisnost“ sa podpredsednikom Nebojšom Savićem su prihvatili informaciju o izvršenoj dokapitalizaciji u nadi da će deo sredstava stići i do Topole. Sindikati potpisnici Kolektivnog ugovora kod poslodavca su aneksiranjem produžili njegovo važenje još godinu dana. Globalna finansijska kriza je doprinela smanjenim narudžbama od strane „Livar Grupe“ i značajan deo kapaciteta se mora uposliti sa domaćim naručiocima. Zaposleni koji nisu u potpunosti iskoristili godišnji odmor ih sada koriste, a ostali zaposleni su poslati na plaćeno odsustvo do 15.januara.

Isplatama zarada radnicima Livnica Topola se vratio optimizam i stvorila mogućnost da se proslave predstojeći praznici.