Neisplaćene zarade i nedostatak socijalnog dijaloga uzrokovale štrajk u „Bratstvu“ Subotica

ŠTRAJKOM DO PLATA

Subotica, 9.12.2008.
Zaposleni u „Bratstvo“ Subotica članovi sindikata “Nezavisnost“ otpočeli su štrajk sa ciljem da se isplate zaostale zarade za septembar, oktobar i novembar 2008.godine.Zaposlenima se duguju i putni troškovi za ove mesece. Tristašesdeset radnika “Bratstva“ teško sastavlja kraj sa krajem, jer posle isplate malih plata došlo je do potpunog prestanka isplata zarada.

Moguć izlaz se vidi u zaintersovanosti slovačke firme „Tatra vagonka“ koja pokazuje interesovanje za većinsko vlasništvo u Bratstvu. U Upravni odbor “Bratstva“ su ušla i dva predstavnika „Tatra vagonke“ što predstavlja ozbiljan indikator za moguće preuzimanje ili kupovinu Bratstva.
U ovom trenutku se ne nazire kraj štrajka, a o rezultatu pregovora zaposleni i javnost će biti redovno informisani u veri da socijalni dijalog u “Bratstvu“ ima šansu.