Uz druženje sa osnivačima GSM „Nezavisnost“ obeležio 17 godina postojanja i rada UGS "Nezavisnost"

TINEJDŽER, SA BORAMA NA LICU

Beograd, 24.11.2008.
- "UGS "Nezavisnost" predstavlja skup vrednosti kojih se metalci neće nikada odreći. Ako smo mogli da stvaramo "Nezavisnost" možemo i da je čuvamo, zbog naših članova, budućih članova i onih koji su već davnih devedesetih osnovali UGS "Nezavisnost". Ove izgovorene reči Dragana Matića, predsednika Granskog sindikata metalaca "Nezavisnost" potvrdili su oni kojima je "Nezavisnost" u srcu i koji su se okupili na poziv GSM "Nezavisnost" da obeleže Dan osnivanja UGS "Nezavisnost". Ostali kojima "Nezavisnost" služi da napune svoje račune i novčanike su radili nešto profitabilnije. Nebojša Savić i Branko Miladinović su bili u grupi dvanaest odvažnih sindikalaca, vizionara koji su osmislili znak i dali ime UGS "Nezavisnost". Prepoznatljiva slova imena Nezavisnost je osmlislio VIKTOR GADOMSKI, a zahtev za upis u registar sindikata je potpisao MIODRAG ZUPANAC. Prisutni osnivači UGS "Nezavisnost" i članovi GSM "Nezavisnost" su konstatovali duboku, nikad težu krizu unutar "Nezavisnosti", izazvanu zloupotrebama i ludilom jednog čoveka. Ovakvi događaji prete da se UGS "Nezavisnost" totalno uruši, što bi političari i poslodavci jedva dočekali.

Metalci jedinstveno i snažno brane izvorna načela sindikalizma na kojima je UGS "Nezavisnost" i nastao. Borba je teška i iscrpljujuća, naročito kad imate izdaju unutar svojih sindikalnih redova. Ovakav test provere odanosti sveokupnih vrednosti koje su "Nezavisnost" krasile, GSM "Nezavisnost" nije trebao, ali metalci su sindikalci tvrdog kova, solidarni i hrabri u odbrani 17 godina rada i građenja UGS "Nezavisnost". Na tom putu pojedinci i grupe neće prevagnuti na stranu ličnih interesa i novčanika, oni će nestati, a "Nezavisnost" će dugo postojati, kroz stare i nove članove sindikata, nove ljude i pobede.