Isključeni službeni telefoni, menjanje brava, postavljanje kamera za nadgledanje, zatvaranje i blokada rada kancelarija UGS „Nezavisnost“ su najnovije kreacije Branislava Čanka (suvlasnika lista "Danas")

MOŽE LI JOŠ GORE ?

Beograd, 7.11.2008.
-"Ovim putem, po hitnom postupku, zbog mogućih posledica štetnih za interese UGS "NEZAVISNOST", oduzimam do daljnjeg pravo Zoranu Eremiću da raspolaže pečatom, podračunom i imovinom UGS "NEZAVISNOST", u okviru regionalnog povereništva Zrenjanin. Ovlašćujem Lasla Tota iz Granskog sidnikata kulture "NEZAVISNOST" da privremeno preuzme pečat i raspolaganje imovinom...“, Beograd, 6. novembar 2008 godine, Branislav Čanak predsednik UGS "NEZAVISNOST".

Sadržina pisma odslikava svu osionost i bezobrazluk koju Čanak već duži vremenski period upražnjava. Pozadina ovakvog pisma su pismeni nalozi o isključenju službenih fiksnih i mobilnih telefona regionalnim poverenicima UGS „Nezavisnost“, koji nisu pokazali dovoljno poslušnosti i poltronstva prema Branislavu Čanku. Kancelarije sindikata "Nezavisnost" u Zrenjaninu, Smederevu, Boru, Kruševcu, Beogradu, Pančevu, Jagodini, Subotici su ostale bez mogućnosti da kvalitetno servisiraju potrebe članstva, koje jasno određuje Statut UGS „Nezavisnost“ i Pravila o radu regionalnih povereništava. Regionalni poverenici su što telefonom, što pisanim putem, jasno rekli Čanku šta misle o ovom dopisu i njegovoj bezumnosti.

O poziciji regionalnih poverenika, mogu odlučivati samo regionalne koordinacije na čiji predlog su regionalci i birani od strane Glavnog odbora UGS „Nezavisnost“, a ne od strane Branislava Čanka.