Industrijski sindikat Srbije, kao nova šansa za jačanje i razvitak sindikata „Nezavisnost“. Novoformiran sindikat već dobio nove članice

INDUSTRIJSKI SINDIKAT SRBIJE

Beograd, 5.11.2008.
Sprovodeći Odluku VI Kongresa Granskog sindikata metalaca „Nezavisnost“, na osnovu Odluke Glavnog odbora GSM „Nezavisnost“ i potpisa više od pedeset povereništava metalaca i tekstilaca, dobijeno je Rešenje Ministarstva rada i socijalne politike o registrovanju Industrijskog sindikata Srbije pod rednim brojem 20916. Ovo je krajnji ishod višegodišnjeg zalaganja odgovornih i kreativnih sindikalaca, koji su Industrijski sindikat Srbije oformili ne zarad ličnih ambicija i pozicioniranja, već zarad interesa sadašnjih i budućih članova Industrijskog sindikata Srbije. Ovo Rešenje je jasan signal i drugim članovim porodice „Nezavisnost“, da ih niko ne može administrativnim i nasilničkim putem, sprečiti da se udružuju na dobrovoljnoj osnovi i principima solidarnosti. Više niko ne može reći da Industrijski sindikat neće biti registrovan i da su pojedinci miljenici Ministarstva rada i socijalne politike.Koleginice i kolege samo napred! Budite slobodni, budite nezavisni!