„Južna pruga“ „Za Opšti kolektivni ugovor“. Spremni smo da idemo za Beograd, poručili Leskovčani

NAŠE PRAVO NA OPŠTI KOLEKTIVNI UGOVOR

Leskovac, 29.10.2008.
Radnici i građani Leskovca su svesni da OKU mogu da izgube samo ako ih sindikalni predstavnici prodaju. „Zašto se samo metalci bune?“ pitaju Leskovčani. Akciju portpisivanja Peticije pored predstavnika GSMS „Nezavisnost“ su prisustvovali i sindikalci Nezavisnosti iz Aktavisa i pokazali solidarnost po pitanju OKU. Visok stepen prava i dobre zarade u Aktavisu nisu sprečile sindikalce da se bore za OKU koji treba da zaštiti sve radnike Srbije. OKU i prava koja iz njih prositiču su posebno značajna za radnike u tekstilnoj i kožarskoj industriji, onih koji rade kod privatnika i koji su sindikalno neorganizovani.
Akcija „Za Opšti kolektivni ugovor“ se sprovodi po preduzećima i ustanovama u Leskovcu i trajaće do 31.110.2008.g.