Povereništva GSMS „Nezavisnost“ iz Raško rasinskog regiona podržali akciju „Za Opšti kolektivni ugovor“

SOLIDARNO U ODBRANU OPŠTEG KOLEKTIVNOG UGOVORA

28.10.2008.
Sprovodeći akciju „Za Opšti kolektivni ugovor“ članovi GSMS „Nezavisnost“ iz Kraljeva i Kruševca su prikupili preko hiljadu potpisa stavljenih na Peticiju koja će biti predana Socijalno ekonomskom savetu na sednici planiranoj za 31. oktobar. Nemogućnost korišćenja zaštite prava koje OKU omogućava uznemirujuće deluje na radnike Raško rasinskog regiona. Mnogi potpisnici Peticije su razočarani datim obećanjima od strane predsednika Srbije Borisa Tadića i ministar rada i socijalne politike Rasima Ljjića vezanih za OKU. Neodgovorno i politički nezrelo je obmanjivati radnike sa OKU koji pored Zakona o radu predstavljaju osnov zaštite radničkih interesa.
Upozorenje je poslato i čelnicima sindikata da se ne povinuju stavovima Unije poslodavaca Srbije i Vlade već onih koji su ih birali i plaćali ih.