U pomoravskom nedeljniku "Novi put" Jagodina

UREDNIK OSUĐEN ZBOG ZLOSTAVLJANJA

Jagodina, 5.09.2008.
Zoran Milovanović (52) iz Jagodine, urednik pomoravskog nedeljnika „Novi put“, osuđen je na četiri meseca zatvora, uslovno na dve godine, zbog krivičnog dela zlostavljanja i mučenja. U obrazloženju presude sudije Opštinskog suda u Jagodini Radojice Lekovića, kaže se da je dokazano da je osuđeni Milovanović svojim postupcima i ponašanjem prekoračio odnose između rukovodioca i radnika. Sudija Leković je rekao i da su svi svedoci potvrdili navode optužnice, kao i da je Milovanović čak u svojoj odbrani delom to potvrdio. Protiv njega je bila podignuta optužnica jer je prema Ivani Delić-Janković (36) iz Jagodine, novinarki i urednici rubrike u „Novom putu“, postupao na način kojim se „vređa ljudsko dostojanstvo“.

U optužnom predlogu se još navodi, da joj je govorio: "da ne zna da radi svoj posao, cepao tekstove, izbacivao iz kancelarije u prisustvu kolega, lomio stvari po kancelariji u njenom prisustvu i isterao rečima: "Marš napolje, kupi prnje i tornjaj se." Tražio je da ne dolazi na posao zato što mu "smeta njeno prisustvo, njen miris, glas i smeh. (Autor: J. Z.,04.09.2008.)