ODRŽANA IX REDOVNA SEDNICA GLAVNOG ODBORA UGS «NEZAVISNOST», NA KOJOJ JE RAZMATRANA AKTUELNA SITUACIJA U UGS «NEZAVISNOST»

PUNO POŠTOVANJE STATUTA

Beograd, 11.07.2008.
Broj prisutnih članova Glavnog odbora UGS «Nezavisnost» ukazuje da je počela sezona godišnjih odmora i da postoje neke druge, bitnije i važnije stvari, nego što je sednica Glavnog odbora UGS „Nezavisnost“. Glavni odbor UGS „Nezavisnost“ je, uz manje izmene, usvojio Zapisnik sa VIII sednice Glavnog odbora, a zatim se prešlo na drugu tačku dnevnog reda: «Aktuelna situacija u UGS „Nezavisnost"».Članovima Glavnog odbora UGS «Nezavisnost» je unapred, pred sam čin glasanja, podeljen „Prilog uz dnevni red za IX redovnu sednicu Glavnog odbora UGS „Nezavisnost““. Prilog je sadržao jednoglasno donetu odluku, na sednici Predsedništva UGS „Nezavisnost“, održanoj 8.07.2008. godine o suspenziji Granskog sindikata metalaca „Nezavisnost“, baziran na članu 60. stav 6. i 8. Statuta UGS „Nezavisnost“. Nakon duže rasprave, prilikom glasanja, predlog Predsedništva UGS „Nezavisnost“ - nije imao potrebnu većinu Glavnog odbora UGS „Nezavisnost“.