Startovao Pokrajinski odbor AP Vojvodine UGS “Nezavisnost“. Za uspešan rad i delovanje potrebna podrška granskih sindikata

NAJZAD POKRAJINSKI ODBOR

Novi Sad, 29.04.2008.
Promocija Pokrajinskog odbora Nezavisnosti za AP Vojvodinu održana je 21.04.2008. godine u zgradi Skupštine AP Vojvodine. Promociju je otvorio Predsednik Pokrajinskog odbora UGS "Nezavisnost" za AP Vojvodinu Slavko Vlaisavljević, koji je na početku pozdravio sve prisutne goste, predstavnike Pokrajinskih vlasti, prestavnike Unije poslodavaca i goste iz Saveza Samostalnih Sindikata Vojvodine i tom prilikom pročitao program rada pokrajinskog odbora Nezavisnosti za AP Vojvodinu. Vlaisavljević je pojasnio aktivnosti koje će taj odbor sprovoditi kako bi se unapredio i razvio socijalni dijalog u Pokrajini.

Pored domaćina, promociji su prisustvovali i Miroslav Vasin, Pokrajinski sekretar za rad, socijalna pitanja i rodnu ravnopravnost, Stevan Avramović, Predsednik Unije Poslodavaca Vojvodine, Kukić Nebojša, zamenik direktora Nacionalne službe zapošljavanja Vojvodine, Miodrag Jovičić, zamenik sekretara za lokalnu samoupravu, kao i gosti iz Saveza Samostalnih Sindikata, Milorad Mijatović, Predsednik SSS Vojvodine i Jelica Češljarić. Prisutni su zdušno pozdravili inicijativu za formiranje Pokrajinskog odbora i poželeli im dug i uspešan rad.

U redovima granskih sindikata UGS “Nezavisnost“ ovaj događaj je prošao neprimetno, zahvaljujući neinformisanosti unutar organizacije i to je nažalost jasan signal da tretman Pokrajinskog odbora nije poboljšan, bez obzira na pompezne najave od strane rukovodstva UGS “Nezavisnost“