Konfliktna situacija u Uniji poslodavac Srbije nastavljena sednicom Upravnog odbora Unije poslodavaca Srbije

LEGITIMNI I JEDNI I DRUGI ?

Beograd, 16.04.2008.
Povodom informacija oko smene u Uniji poslodavaca Srbije i nedoumice legalnosti vanredne Skupštine, koja je održana 03.04.2008.godine, obaveštavamo vas da su sva obaveštenja i informacije slala lica sa privatnih e-mail adresa i faksova koji nisu zvanični brojevi Unije poslodavaca Srbije. Licima koja su u potpisu su, radi svog antistatutarnog delovanja i stvaranja paralelnih organa, suspendovana prava do odluke nadležnih organa, a na osnovu Statuta UPS. Na sednici Upravnog odbora Unije poslodavaca Srbije, održanoj 14.04.2008. godine, donete su odgovarajuće odluke kojima se definišu svi detalji oko održavanja izborne Skupštine Unije poslodavaca Srbije, zakazane za 09.05.2008. godine.

Ovaj tekst je prosleđen socijalnim partnerima sa kojima Unija poslodavaca Srbije sarađuje i predlaže se da se komunikacija nastavi na uobičajen način, kontaktirajući zvaničnike Unije poslodavaca Srbije. Unija takođe zahteva da se socijalni partneri, misli se na sindikate, izjasne o saradnji sa nelegitimnim članovima, koji se lažno predstavljaju i time nanosi šteta Uniji poslodavaca Srbije.