Osnovni sud u Zrenjaninu presudom naložio Linglongu da predsednika Industrijskog sindikata Linglong Branka Novakova vrati na posao.

Presuda Linglongu u ime naroda!

Zrenjanin, 20.06.2024.

„U ime naroda“ počinje presuda protiv „Linglong International Europe“kojim se poništava Rešenje o otkazu Branku Novanovu, predsedniku Industrijskog sindikata Linglong i nalaže se poslodavcu da u roku od osam dana Branka vrate na posao pod teretom prinudnog izvršenja.

Skoro godinu dana trajala je borba pravnog tima Industrijskog sindikata Srbije, Inspekcije rada i Suda u Zrenjaninu da se poslodavac privede poštovanju zakona i Ustava Srbije.

Poslodavac je iskoristio mogućnost apelacionog postupka ali to ne odlaže sprovođenje presude Suda u Zrenjaninu. Isplata zarada za period odsustvovanja sa posla iz razloga nezakonitog otkaza će uslediti nakon zahteva advokata ISS i ponovnog uključenja Inspekcije rada.

Potvrđeno je da ispravan rad inspekcije rada, suda i advokatskog tima ISS mogu rezultirati presudama koje su rezultat poštovanja zakona Srbije i profesije.