NASTAVLJA SE PRIVATIZACIJA METALSKOG SEKTORA SRBIJE

"IMT" IMA KUPCA

Beograd,15.01.2008.
AGRI INVESTMENTS, Konzorcijum NEVERFIELD LIMITED i POL-MOT WARFAMA S.A. i Konzorcijum HASS-SIP, su tenderskoj komisiji oformljenoj za prodaju "IMT" Novi Beograd dostavili ponude za kupovinu preduzeća "IMT" Novi Beograd. Cene koje su ponuđene za samo preduzeće, kao i visine investicionog ulaganja su različite,a jedino je visina obeštećenja zaposlenih po osnovu socijalnog programa istovetna i ona je minimalna, što znači 100 eura po godini staža.

AGRI INVESTMENTS (čitaj Petar Matić, MPC) je ponudio 76 miliona eura za preduzeće i "nula" evra za investicioni program. Obrt kapitala ovog ponuđača je u 2006. godini iznosio 55,411 miliona eura.
Znatno višu ponudu kao osnovnu cenu od 109 300 000 evra je dat od NEVERFIELD LIMITED i POL-MOT WARFAMA S.A. (čitaj Goran Novaković, bivši ministar energetike), kao i investicije od 13 miliona eura koje bi bile raspoređene u naredne tri godine. Obrt kapitala u 2006.godini ovog preduzeće je bio 20 948 780 eura.

Konzorcijum HASS-SIP (čitaj Filip Cepter) je ponudio najvišu osnovnu cenu od 121 101 111 eura i investicioni program vredan 10 270 000 eura, koji bi takođe podrazumevao sukcesivno ulaganje u narednih pet godina. HASS-SIP je u 2006.godini imao obrta kapitala u iznosu od 20 868 046 eura.

Ohrabruje činjenica da su ponuđene cene u okviru predviđanja, ali je minimalni socijalni program nezadovoljavajući i reperezentativnim sindikatima ostaje da u direktnim pregovorima pokušaju da izbore veća sredstva za obeštećenje zaposlenih po godinama staža.