AKCIJA "NOĆ NA BARIKADAMA"

SOLIDARNOST - NEGO ŠTA !

Beograd, 17.12.2007.
Prvi koji su se uključili u akciji GSM-a „Noć na barikadama" sa radnicima Minel-Elva su njihove prve komšije, odbor sindikata „Nezavisnost“ IMT. Podsećamo da je 12 radnika IMT odlukom bivšeg predsednika ASNS-A, bivšeg predsednika Upravnog odbora IMT, bivšeg ministra Dragana Milovanovića, izbačeno sa posla i da posle skoro dve godine ti isti radnici su potpomognuti od Granskog sindikata metalaca "Nezavisnost" vraćeni na posao, obeštećeni i sada rade u IMT-u. Njih "12 žigosanih" su bili predmet solidarnosti svih članova UGS-a i oni najbolje znaju šta znači bratska pomoć i podrška. "Jedna noć može promeniti sve", reči su pesme koje su primenjive i na ovu noć koju su kolege iz IMT-a sa radnicima Minel-elva. Kolegama iz sindikata IMT „Nezavisnost“ sve čestitke i hvala za podršku, vreme i solidarnost koju su pokazali.