„Nezavisni sindikat metalaca Železare Smederevo“ (NSMŽS) održao VIII Redovnu i III Izbornu skupštinu. Turbulentna 2015. godina i neizvesna 2016. godina. Privatizacija i jačanje sindikata dve ključne oblasti u 2016. godini.

ŽELEZARA SMEDEREVO NA PREKRETNICI

Smederevo, 07.03.2016.

„Nezavisni sindikat metalaca Železare Smederevo“ održao VIII Redovnu i III Izbornu skupštinu sindikata.

Tradicionalno Izveštaj o radu sindikata je podneo Mileta Gujaničić, predsednik NSMŽS. Izveštajem su obuhvaćene sve aktivnosti u turbulentnoj 2015. godini.

Skupština je Izveštaj o radu jednoglasno usvojila kao i Finansijski izveštaj za 2015. godinu.

Koleginice i kolege koje su svojim aktivnostima doprineli da sindikat uspešno radi u dobija novo članstvo su odlukom Skupštine nagrađeni za svoj rad i uspeh.

Sindikat je održao i III Izbornu skupštinu i jednoglasno za predsednika sindikata izabrao Miletu Gujaničića za predsednika a Jovana Stojkovića za potpredsednika.

Skupština je usvojila i Plan za 2016. godinu sa fokusom na privatizaciju Železare i jačanje sindikalnih struktura.

U radu Skupštine kao gosti su učestvovali i predstavnici Industrijskog sindikata Srbije, Dragan Matić i Nebojša Savić, kao i kolege iz Industrijskog sindikata DAD DM Zrenjanin, Ivan Subin i Igor Stankov.