Predstavnici Ministarstva privrede u poseti Fabrici kablova Jagodina. Fabrika bez kupca, izvestan stečaj i gubitak 1.300 radnih mesta.

STEČAJ PRED VRATIMA FKJ

Jagodina, 07.02.2016.
Predstavnici Ministarstva privrede predvođeni državnim sekretarom Draganom Stevanovićem, posetili su Fabriku kablova Jagodina i tom prilikom razgovarali sa rukovodstvom fabrike i predstavnicima Industrijskog sindikata FKJ i Samostalnim sindikatom.
I ako fabrika radi „kao nikad“ zapošljavajući 1.300 radnika, njena budućnost zavisi od zainteresovanosti investitora za njenu kupovinu a te zainterresovanosti za sada nema.
Državni sekretar Dragan Stevanović je potvrdio mogućnost da se radnicima isplate otpremnine a preduzeće kroz stečaj traži svoju budućnost.
Rukovodstvu fabrike i sindikatima su ostavljene i sve druge mogućnosti (konzorcijum radnika) ali od tog posla za sada nema ništa. Država nema rešenje za opstanak i rad poslednjeg velikog preduzeća iz vremena socijalizma sa tetritorije Pomoravskog okruga. Kakva država takva i privreda.