Industrijski sindikat Srbije DAD DM potvrdio reprezentativnost u kompaniji koja zapošljava 3.500 radnika. Reprezentativnost rezultirala Kolektivnim ugovorom koji radnicima daje znatno veća prava od Zakona o radu.

REPREZENTATIVNOST IS DAD DM

Zrenjanin, 06.02.2016.

Poštujući zakonske odredbe koje regulišu Reprezentativnost (klik) sindikata na nivou preduzeća IS DAD DM je po treći put potvrdio reprezentativnost u jednoj od najmnogoljudnijih kompanija Vojvodine i Srbije Zrenjaninskom DAD DM.

DAD DM je u Zrenjaninu prisutan od 2008. godine i trenutno zapošljava 3.500 radnika, mahom mladih, od kojih je najveći broj 70-80% žena.

I ova kao i prethodne reprezentativnosti su rezultirale Kolektivnim ugovorom koji po svojoj sadržini omogućava znatno veća prava od onih koje pruža Zakon o radu. Poslodavac u punoj meri poštuje rad zaposlenih a socijalni dijalog je na zavidnom nivou. Poučeni prethodnim iskustvima očekujemo dalji rast članstva IS DAD DM te proširenju prava radnika u novim pregovorima.