Rukovodstva Samostalnog sindikata metalaca Srbije (SSMS) i Industrijskog sindikata Srbije (ISS) u poseti Leskovcu i članovima sindikata. Interlemind, plen pljačkaške privatizacije.

IMA LI SPASA ZA INTERLEMIND

Leskovac, 17.11.2015.

Agonija radnika Interleminda, ulazi u završnu fazu, preteći bankrotstvom.

Interlemind je u situaciji stečaja a na ročištu koje je zakazano za 3. Decembar 2015. godine treba da padne konačna odluka. Struktura poverilaca je takva da bugarski Intertrust potražuje 86% prijavljenih potraživanja a taj procenat nema uporište u poslovnim knjigama preduzeća.

Rukovodstva SSMS i ISS su razgovarala sa predsednikom Privrednog suda Leskovca iznoseći činjenice koje treba da opredele opstanak Interleminda.

Očigledna pljačka ne sme rezultirati bankrotom već odgovorna lica moraju snositi zakonske posledice.

Obećanja čelnika SNS Igora Mirovića (tada ministra privrede) da će odgovorni biti izvedeni pred lice pravde su ostala bez ijedne aktivnosti koja bi to obećanje ispunila.