Konfederacija slobodnih sindikata (KSS) održala XIII redovnu Skupštinu. Usvojen novi Statut, Izveštaj o radu. Kongres KSS do maja 2016. godine. industrijski sindikat Srbije i jedanaest sindikata pristupilo KSS. „STOP prodaji Telekoma“.

KONGRES KSS U 2016. GODINI

Pančevo, 06.11.2015.

XIII redovna Skupština KSS je rezultirala Odlukom da se do maja 2016. godine održi Prvi izborni Kongres KSS.

Kongres će biti brojniji za dvanaest novih sindikata koji su pristupili KSS u toku 2015. godine a u toj grupi se nalazi i Industrijski sindikat Srbije. Na ovaj način, uvećavanjem i prilaskom novog članstva KSS potvrđuje svoju reprezentativnost i stvara mogućnost značajnijeg angažovanja i zastupanja u industrijskom sektoru.

Izveštaj o radu kao i finansijski izveštaj je Skupština jedinstveno usvojila.

Skupština je takođe dala punu podršku aktivnostima Sindikata „Telekoma“ u sprovođenju akcije , „Stop“ prodaji „Telekoma“, i Protestu koji će se održati 11.11.2015. u Beogradu.