OZBILJNOST PREGOVARAČA U AD "INTERLEMINDU", ISKAZANA OPREDELJENOST ZA SOCIJALNI DIJALOG

POTPISAN SPORAZUM I KOLEKTIVNI UGOVOR

Leskovac, 24.08.2007.
Bilo je potrebno da sindikati i zaposleni pokažu svoju punu opredeljenost za odbranu štrajkačkih zahteva, pa da poslodavac shvati, da je neophodno da se argumenti i stavovi štrajkačkog odbora i sindikata razmotre i uvaže. Potpisani sporazum sadrži nekoliko izuzetno značajnih zaključaka, za koje se štrajkački odbor zalagao:

1.Zaključen je kolektivni ugovor za AD "Interlemind" i od strane ovlašćenih lica potpisan je 23.08.2007.godine.
2.Pored potpisanog kolektivnog ugovora poslodavac je prihvatio, da za vreme trajanja (3 godine) ovog kolektivnog ugovora, neće biti otpuštanja zaposlenih, po osnovu tehnološkog viška.
3.Zaposleni će potpisati pisane izjave, kojima se odriču potraživanja razlike na ime rasta cene rada na malo za poslovnu 2006. godinu.

U zaključku Sporazuma, ističe se dobra volja strana potpisnica kolektivnog ugovora, koje će u periodu nakon potpisivanja kolektivnog ugovora pratititi njegovo sprovođenje i poštovanje.