Neuspešni pregovori Štrajkačkog odbora i direktora DOO FAP „Livnica sa nadgradnjom“ Prijepolje omogućili nastavak štrajka. Borba radnika i sindikata za julsku platu iz 2013. godine.

ŠTRAJK U FAP LIVNICI PRIJEPOLJE

Prijepolje, 02.06.2014.
Većina radnika FAP Livnica sa nadgradnjom- Prijepolje je podržala štrajk koji je organizovan od strane ISS FAP Livnica sa nadgradnjom, koji je rezultirao isplatama zarada iz 2013. godine. Štrajkački odbor je svo vreme pregovarao sa direktorom sa željom da se isplati deo zaostalih zarada ali se sa tim aktivnostima došlo tek do julske plate iz 2013. godine.
Radnici zahtevaju da se zarade isplaćuju mesečno, da se svakom pojedinačnom radniku dostave obračuni zarada i ukoliko se ovi zahtevi ne ispune, radnici traže ostavku generalnog direktora.
Generalni štrajk je zakazan za 09.06.2014. godine, o čemu je informisan i Nadzorni odbor preduzeća.