Jedan dan, pa makar on bio 8. Mart i posvećenost koju tada iskazujemo prema našim majkama, bakama, sestrama, koleginicama nije dovoljan da naznači stvarni značaj i poziciju koji žene imaju u srpskom društvu. Naše koleginice, članice ISS su i naši predani i odani saborci.

SREĆAN 8. MART!

Beograd, 07.03.2014.
Međunarodni dan žena, 8. Mart, još uvek u Srbiji izaziva kontraverze, pre svega o načinu njegovog obeležavanja.
Industrijski sindikat Srbije je ponosan na svaku koleginicu, članicu ISS i u odnosu na druge, tipično „muške“ sindikate procenat žena u članstvu ISS je izuzetno visok. Mi se trudimo da naše koleginice u svakoj našoj aktivnosti i zajedničkom naporu vide sebe i probleme sa kojima se svakodnevno susreću a koje zajednički razrešavamo i predupređujemo.
Verujemo da će današnji dan i naša današnja povećana posvećenost našim koleginicama doprineti da zajedno koračamo i gradimo Srbiju po meri žena i muškaraca.
Ženama Srbije i našim koleginicama u ime Industrijskog sindikada Srbije čestitam 8. Mart.

D. Matić