Štrajkački odbor Industrijskog sindikata Srbije Fabrike vagona Kraljevo (FVK) razgovarao sa ministrom Mirovićem. Minimalci idu, socijalni program čeka novu vladu.

SA MINIMALCEM DO NOVE VLADE

Beograd, 28.02.2014.
Štrajkački odbor Industrijskog sindikata Srbije Fabrike vagona Kraljevo u razgovoru sa ministrom Mirovićem ostao pri zahtevu i ranije dogovorene dinamike isplaste 5 minimalnih zarada.
Isplate minimalaca omogućiće da radnici Fabrke vagona Kraljevo kako tako izmire nagomilana potraživanja koja su stvorena višemesečnim neisplaćivanjem zarada.
O socijalnom programu razgovaraće se nakon izbora i konstituisanja nove vlade a taj period će se iskoristiti da se naprave spiskovi radnika koji žele da napuste preduzeće. Još nije jasno kako će se radnicima FVK i drugim radnicima Srbije overiti zdravstvene knjižice.