Radnici Fabrike vagona Kraljevo odblokirali prugu. Ministar Mirović dolazi u Kraljevo.

ODBLOKIRANA PRUGA, RADNICI U FABRICI

Kraljevo, 19.02.2014. Štrajkački odbor Industrijskog sindikata Srbije fabrike vagona Kraljevo doneo odluku da se pobunjeni radnici vrate u krug preduzeća a sa njima će u popodnevnim satima razgovarati ministar Igor Mirović.

Ovo je rezultat jučerašnjeg pregovora Štrajkačkog odbora i gradonačelnika kraljeva Dragana Jovanovića. Ovakvu ponudu Štrajkački odbor je imao i pre nekoliko dana kada je sa ministrom Mirovićem razgovarao i predsednik ISS Dragan Matić.

Radnici FVK mogu da očekuju isti tretman kao i radnici Yumca, Želvoza i drugih preduzeća koji će doći u situaciju rešavanja primarnih problema, zarada, zdravstvenog osiguranja i povezivanja radnog staža.

Štrajkači zahtevaju da se preispita odgovornost prethodnog rukovodstva kada je nastao dug od 15 neisplaćenih zarada.

Podsećamo da su Fabrika vagona Kraljevo i tadašnje poslovno rukovodstvo bili korisnici značajnih finansijskih sredstava dobijenih od države i Železnica Srbije.