Apel Aleksandru Vučiću uputilo 800 radnika Fabrike vagona Kraljevo. „Kako da preživimo?“ pitaju radnici FVK-a.

VUČIĆU, KAKO DA PREŽIVIMO?

Kraljevo, 29.01.2014.g.

Više od 800 radnika Fabrike vagona Kraljevo uputilo je pismo prvom potpredsedniku Vlade Aleksandru Vučiću u kome traže odgovor na pitanje, kako da preživimo.

Rukovodstvo Industrijskog sindikata i Štrajkački odbor FVK su takođe uputili pismo Policijskoj upravi Kraljevo u kome ukazuju da ne mogu da prihvate odgovornost za događaje i ponašanje radnika FVK.

Radnici FVK-a i Industrijski sidnikat Srbije očekuju da će novoimenovani ministar privrede Igor Mirović povući korake sa ciljem razrešavanja agonije u kojoj se radnici Srbije nalaze. Nadamo se da nećemo dočekati da i Igor Mirović bude proglašen za kriminalca kao prethodni ministar privrede.