Industrijski sindikat ATB Sever Subotica potpisnik Kolektivnog ugovora u ATB Sever Subotica. Regulisani odnosi i zaštićeni interesi zaposlenih na tri godine.

KOLEKTIVNI UGOVOR U ATB SEVER SUBOTICA

Subotica, 24.01.2014.
Kolektivni ugovor koji je potpisan u ATB Sever d.o.o. Subotica je rezultat pregovora poslovodstva i predstavnika Industrijskog sindikata Srbije i Samostalnog sindikata kao reprezentativnih sindikata.
Potpisani Kolektivni ugovor sadrži pomake po pitanju prava zaposlenih uvažavajući ekonomski potencijal preduzeća.
Važnost ugovora je tri godine i pomaci su u delu dodataka i nadoknada zarada (rad od 14 h do 22 časa, noćni rad 30%, minuli rad 0,5%, ishrana u toku rada).
Aneksima 1 i 2 uređena je oblast zarada i regresa za godišnji odmor. Utvrđen je regres za prva tri meseca na nivou 1.500, din mesečno u neto iznosu i cena rada do promene minimalne cene rada na Republičkom nivou.
Ispred preduzeća ATB Sever d.o.o. Subotica, ugovor su potpisali direktori Milorad Vasić i Harold Lutz, ispred samostalnog sindikata ATB Sever, predsednik Farkaš Stevan i ispred Industrijskog sindikata ATB Sever, predsednik Dragan Grozdanović.