Sindikati i poslovno rukovodstvo Fabrike vagona Kraljevo (FVK) pozvani 17.01.2014. godine u Ministarstvo privrede RS. Samostalni sindikat metalaca Srbije FVK podržao štrajkačke zahteve.

DAN „D“ ZA FABRIKU VAGONA KRALJEVO

15.01.2014. Kraljevo
Drugi dan Protesta više stotina radnika FVK u prostorijama opštine Kraljevo rezultirao je pozivom od strane Ministarstva privrede. Sastanak je zakazan za 17.01. 1014. godine u Ministarstvu privrede a pored državnog sekretara sastanku će prisustvovati poslovodno rukovodstvo i predstavnici sindikata FVK.
Industrijski sindikat Srbije je posebno obradovan informacijom dobijenom od predsednika IS FVK, Momčila Vilotijevića o podršci štrajkačkim zahtevima od strane SSMS FVK.
Radnici su u očekivanju razrešenja njihovih problema koji su vezani za isplatu zarada, overu zdravstvenih knjižica i obezbeđivanje neophodnih finansijskih sredstava za pokretanje proizvodnje.