Radnici Fabrike vagona Kraljevo (FVK) mesecima bez plata, socijalnog osiguranja, života i budućnosti. Rešenje kao i za radnike FAP-a. Sastanak sa ministrom Radulovićem u narednim danima.

RADNICI FVK KAO SOCIJALNI SLUČAJEVI

Kraljevo, 13.01.2014.g.

Više od 250 radnika FVK je dan uoči obeležavanja Srpske nove godine proveo u Sali skupštine grada Kraljeva. Ovo nije prvi put da radnici FVK protestuju tražeći da se reši problem petnaest neisplaćenih plata, poveže radni staž i overe zdravstvene knjižice radnika i članova njihovih porodica. Pre sedam meseci Industrijski sindikat FVK je pokrenuo štrajk, koji traje i koji je rezultirao smenom generalnog direktora. Dok su radnici protestovali generalni direktor FVK i zastupnica kapitala su u Beogradu obavili razgovor u Agenciji za privatizaciju. Dogovoreno je da se u najskorije vreme upriliči sastanak  ministra Radulovića sa rukovodstvom FVK i fabričkim sindikatima.

Radnici FVK očekuju isti način rešavanja njihovih zahteva po modelu koji je primenjen u FAP-u.