Puna podrška ministru Raduloviću od strane privrednika. Poslodavci pod jednim barjakom. Zakon o radu „ključ“ reformi.

APLAUZI RADULOVIĆU

Beograd, Sava centar, 17.12.2013.

Blizu hiljadu privrednika i preduzetnika od koji su mnogi stajali su u više navrata prekidali izlaganje ministra Radulovića koji je prezentovao program „Restart“. Zajednički interes poslodavaca okupio je najveća poslodavačka udruženja, udruženje poslodavaca „Poslodavac“, Asocijaciju malih i srednjih preduzeća i preduzetnika Srbije, Uniju poslodavaca Srbije kao i Privrednu komoru Srbije. Ovo poslodavačko jedinstvo je dobar signal srpskim sindikatima da na suprotnoj strani imamo dobro organizovanog, interesno povezanog a pokazalo se i solidarnog partnera, poslodavce Srbije.

Ministar Radulović je aplauz dobio uvek kada je isticao značaj i jačanje poslodavaca a smanjenje prava i obespravljenje radnika Srbije. Utisak je da je „Restart“ završio svoj put što se tiče ministra Radulovića i poslodavaca a moj utisak, kao predstavnika sindikata, je obeshrabrujući. Sindikati se na putu „Restarta“ vide po kanalima i rupama na putu a radnika skoro da nema. Radulović je istakao da država neće zapošljavati, da se odriče njene socijalne funkcije i odgovornosti i da budućnost Srbije leži u obespravljenju radnika. U istom danu u javnosti se pojavila informacija da Srbiji preti socijalna bomba projektovana kroz dodatan gubitak radnih mesta, smanjenje penzija i izostanak investicija. Čitava prezentacija „Restarta“ i način komunikacije ministra Radulovića i privrednika imao je sve obrise izreke „Ja vama vojvode vi meni serdare“.