Srpski sindikalni front 10.decembra na ulicama Beograda, obeležava Svetski dan ljudskih prava protestom protiv najavljenih izmena Zakona o radu i Zakona o štrajku i svih drugih zakona koji se donose na štetu radnika.

PROTEST SRPSKOG SINDIKALNOG FRONTA 10.DECEMBRA U BEOGRADU

Beograd 02.12.2013.

Na današnjoj sednici predstavnika Srpskog sindikalnog fronta potvrđena je odluka o organizovanju i održavanju radničkog protesta u Beogradu.

Na dan ljudskih prava, 10. decembra ove godine, sa početkom u 12 časova, povorka radnika iz svih krajeva Srbije će krenuti sa platoa crkve Svetog Marka, ulicom Kneza Miloša, do Doma Narodne Skupštine i Vlade Republike Srbije.

Obraćanje sindikalnih lidera i gostiju je predviđeno ispred Vlade Republike Srbije.

Cilj sveopšeg radničkog protesta je sprečavanje usvajanja robovlasničkog Zakona o radu i skandaloznog Zakona o štajku.

Srpski sindikalni front poziva, zaposlene i nezaposlene, studente i penzionere i sve ljude dobre volje da se pridruže radničkom protestu i podignu svoj glas protiv predloženih zakona.

Srpski sindikalni front čine Konfederacija slobodnih sindikata, Udruženi sindikati Srbije “Sloga”, Industrijski sindikat Srbije i Sindikat srpske policije.