PRIBOJ - SEMINAR ?BEZBEDNOST I ZDRAVLJE NA RADU I MOBING?

NOVA ZNANJA ZA USPE?AN SINDIKALNI RAD

Priboj, 6.10.2006.
Zala?ući se da svaki grad i region u kojem imamo članstvo, mora imati podjednake uslove za sticanje znanja i ve?tina koje koristimo u sindikalnom radu, GSM ?Nezavisnost? je u Priboju odr?ao seminar na temu: ?Bezbednost i zdravlje na radu i mobing?. Učesnici seminara su bili sindikalni predstavnici iz Priboja, Prijepolja, U?ica i Ivanjice. Pored metalaca seminar su slu?ali i na?e kolege iz Granskog sindikata tekstila, ko?e i obuće ?Nezavisnost? sa kojima GSM ?Nezavisnost? ima zajedničke aktivnosti vezane za edukaciju.
Pored 25 sindikalaca imali smo zadovoljstvo da ugostimo i predstavnike slu?be socijalne za?tite, medicine rada, turističke organizacije iz Priboja kao i predstvanika inspekcije za ekologiju i za?titu ?ivotne sredine op?tine Priboj.
Predavači, Aleksandar Ilić iz Programskog odbora za bezbednost i zdravlje na radu UGS ?Nezavisnost? odr?ao je predvanje na temu ?Bezbednost i zdravlje na radu?, a Vera Kondić je prezentovala ?Mobing?.
Nova znanja, poznavanje zakona, su preduslovi za uspe?an sindikalni rad i delovanje, istakao je predsednik Dragan Matić otvarajući seminar. Poznavanje Zakona o bezbednosti i zdravlju na radu te proceni rizika na radnom mestu su oblasti koje Odbori za bezbednost i zdravlje na radu moraju razvijati. Zadatak Sindikata u povreni?tvu je da formira Odbore za bezbednost i zdravlje na radu i utiču da se oblasti bezbednosti i zdravlja na radu podigne na vi?i nivo u skladu sa zakonom.
Izuzetno dobro organizovan seminar i gostoprimstvo od kolege, predsednika Sindikata Nezavisnost FAP Priboj, Trle Salko su u velikoj meri doprineli da u skoroj budućnosti Priboj bude ponovo domaćin edukativnih seminara i drugih aktivnosti koje će GSM ?Nezavisnost? sprovoditi na regionu Priboja i Prijepolja.