U Regionalnoj privrednoj komori (RPK) u Zrenjaninu održan seminar „Upravljanje projektima i društveno odgovorno poslovanje malih i srednjih preduzeća (MSPD)“ uz podršku Češke Republike i Češke privredne komore. Učesnici seminara bili predstavnici malih i srednjih preduzeća, lokalnih samouprava, udruženja građana i Industrijski sindikat Srbije kao jedini predstavnik sindikata.

EDUKACIJOM NA KORAK BLIŽE KA EVROPSKOJ UNIJI

Zrenjanin, 16-18.10.2013.
Regionalna privredna komora Zrenjanin uz podršku Privredne komore Srbije (PKS), Češke privredne komore i Razvojne saradnje Češke Republike „AID For trade“ je održala trodnevni seminar pod nazivom „Upravljanje projektima i društveno odgovorno poslovanje malih i srednjih preduzeća (MSPD)“.
Svoje prezentacije na ovom veoma seminaru imali su Jiri Hansl, projekt menadžer, direktor odeljenja za inostranstvo Češke privredne komore, Stanka Radun, načelnik za bilateralnu ekonomsku saradnju i Načelnik za upravljanje projektima finansiranih iz EU, Ministarstva spoljne i unutrašnje trgovine i telekonukacija, Vera Veljanovski i Slobodan Vasilijević, projekt menadžeri PKS, Vojin Diniku, projekt menadžer RPK Zrenjanin, mr Dušan Stokić- PKS, dr Jovan Filipović, Mladen Džurić i Ljiljana Vukosavljević- Fakultet organizacionih nauka.
Cilj seminara je bio edukacija i informisanje MSPD, lokalnih samouprava, udruženja građana i sindikata, priprema projekata za fondove Evropske unije i društveno odgovorno poslovanje. Prikazano je više prošlih i aktuelnih projekata PKS i način apliciranja. Prezentovana je i oblast društveno odgovornog poslovanja i integracija društvene odgovornosti u organizaciji.
Ovaj seminar predstavlja deo veoma plodne dugogodišnje saradnje PKS i Češke privredne komore. Sledeći korak će biti poseta srpskih privrednika Češkoj u cilju daljeg razvoja poslovne saradnje dve države.
Ispred Industrijskog sindikata Srbije, ovom veoma korisnom seminaru prisustvovala je Gordana Aleksić.