U okviru projekta IndustriAll, GU-a /ETU-a i IUFA/EFFAT-a u Jagodini održan seminar za članove Industrijskog sindikata Srbuije (ISS) i Ujedinjenih sindikata Srbije(USS). Organizovanje i novo članstvo kao uslov opstanka i značaja sindikata.

NOVO ČLANSTVO - NOVA SNAGA

Jagodina, 10.10.2013. Preko 20 članova Industrijskog sindikata Srbije i Ujedinjenih sindikata Srbije pohađalo je osnovni seminar za sindikalne aktiviste u Jagodini a domaćini seminara je bio Industrijski sindikat Fabrike kablova Jagodina.

Ovaj seminar je održan u okviru projekta IndustriAll, GU-a /ETU-a i IUFA/EFFAT-a i doprineće da ISS i USS ojačaju svoje strukture nastavljajući trend povećana organizacija i članova. Učesnici seminara dolaze iz novih organizacija i po prvi put su imali priliku da upoznaju značenje organizovanja sindikata i ulogu i zadatak sindikalnog poverenika.

Zaključeno je da će se sa ovom grupom nastaviti dalja edukacija a oni su posebno interesovanje pokazali za oblast radnog zakonodavstva i kolektivnog pregovaranja.