Industrijski sindikat Srbije pitao Jagodince šta misle o Nesigurnim poslovima. Akcija STOP Nesigurnom poslu nastavak borbe Industrijskog sindikata Srbije za dostojanstvena radna mesta.

S T O P
NESIGURNOM POSLU

Jagodina, 10.10.2013.

Akcija Industrijskog sindikata Srbije STOP Nesigurnom poslu omogućila je stanovnicima Jagodine da kroz Anketu iznesu svoja iskustva i viđenja nesigurnih i nedostojanstvenih poslova.

Većina onih koji su Anketu popunili ukazuje da je nesigurnih poslova i nedostojanstvenog rada sve više i da bez dodatnog napora i zalaganja sindikata neće doći do promene sadašnje situacije.

Nosioci ove Akcije koleginice i kolege iz Industrijskog sindikata Fabrike kablova Jagodina ukazuju da prisustvo Industrijskog sindikata Srbije u preduzećima, potpisani Kolektivni ugovori kao i stalna kontrola od strane sindikata onemogućuju značajniju pojavu i oblike nesigurnih i nedostojanstvenih poslova.