Industrijski sindikat Srbije u nedelji borbe protiv nesigurnih poslova i borbe za dostojanstven rad obeležio 7. oktobar Dan borbe protiv nesigurnih poslova. Nesiguran posao pogađa kako zaposlene, tako i nezaposlene.

S T O P
NESIGURNIM POSLOVIMA I NEDOSTOJANSTVENOM RADU

Beograd, 07.10.2013. Industrijski sindikat Srbije kao članica IndustriALL svetskog industrijskog sindikata obeležio svetsku sindikalnu akciju protiv nesigurnih poslova i borbe za dostojanstven rad. U centru Beograda, sindikalni aktivisti ISS delili su letke informativni materijal građanima na temu nesigurnih poslova.

U toku akcije zainteresovani građani su popunjavali Anketu o svojim iskustvima vezanim a nesigurne poslove i nedostojanstveni rad. U narednim danima ova aktivnost će biti sprovedena u Smederevskoj Palanci, Jagodini, Nišu i Vranju.