1 MAJA U BEOGRADU - SINDIKALNA AKCIJA "IMAŠ PRAVO"

PROMOCIJA SINDIKALIZMA MEDJU MLADIMA

Beograd, 27.04.2007.
Ujedinjeni granski sindikati „Nezavisnost“, Sekcija žena i Sekcija mladih, nastavljaju sa kampanjom „Imaš pravo“ koja je započela 8. marta ove godine u Beogradu i nastavili u Nisu. Da podsetimo, kampanja „Imaš pravo“ se realizuje u gradovima širom Srbije sa ciljem promovisanja Sindikata „Nezavisnost“ i ideje sindikalizma uopšte, pre svega među mladim ljudima. Svetski dan rada - 1. maj obeležavamo novom akcijom u Beogradu. Tim povodom na početku Knez Mihajlove ulice, u periodu od 17 – 20 časova, biće postavljen štand na kome će naši aktivisti razgovarati sa građanima i deliti informativni materijal.

Planirano je i sprovođenje anketa sa temama: bezbednosti i zdravlja na radu, diskriminacije na radnom mestu, kao i jedne opšte ankete o upoznatosti građana sa delovanjem sindikata u Srbiji. Na štandu će biti prisutna i advokatica Ujedinjenih granskih sindikata „Nezavisnost“ koja će građanima pružati besplatnu pravnu pomoć. Posetu štandu najavili su mnogi ugledni gosti sa kojima ćemo na ovaj način obeležiti praznik rada.

Pozivamo vas da nam se pridružite!