12. avgusta se obeležava Međunarodni dan mladih. Mladi su najveći resurs Srbije i neophodno je ozbiljnije bavljenje društva mladima. Industrijski sindikat Srbije poziva na solidarnost i aktiviranje mladih kroz okupljanje u Sekciju mladih Industrijskog sindikata Srbije.

MEDJUNARODNI DAN MLADIH 12 AVGUST
PROBUDI SE, BORI SE I IZBORI SE

Pitam se ima li perspektive za mlade u Srbiji? Mladi u Srbiji se suočavaju sa mnogobrojnim problemima a jedan od najvećih je nezaposlenost. Veliki broj mladih radi na crno u proseku od 12 sati dnevno sa jednim ili bez ijednog slobodnog dana. Problemi muče i mlade koju imaju stalni radni odnos a to su neredovnost isplate i diskrimincija na radnom mestu. Mladi su pasivni i ne zele da učestvuju i pruže svoj doprinos u borbi za bolji polozaj, čekaju da neko drugi reši njihove probleme, a problema je sve vise!
Povodom 12. Avgusta, Međunarodnog dana mladih, Sekcija mladih Industrijskog sindikata Srbije poziva mlade na akciju i solidarnost.
Pridruži se Sekciji mladih industrijskog sindikata Srbije. Ciljevi Sekcije mladih ISS su:
- Stalno unapređenje kvaliteta života mladih i ostvarivanje njihovih sindikalnih prava;
- Promocija rada mladih u društvu;
- Zaštita prava mladih na radnom mestu i sprečavanje diskriminacije mladih na radnom mestu;
- Promovisanje ideje jednakih mogućnosti za mlade i integracija mladih u sindikalne organizacije na svim nivoima;
- Veća zastupljenost mladih na mestima odlučivanja;
- Obrazovanje mladih i upoznavanje sa njihovim osnovnim ljudskim pravima;
- Širenje sindikalne mreže i privlačenje novih članova;
- Jačanje Industrijskog sindikata Srbije;
Zajedno možemo sve! Probudi se i izbori se!