Skupština Grada Vranja je dala punu podršku zahtevima zaposlenih iz „Zavarivača“. Industrijski sindikat „Zavarivača“ i pored sindikata Nezavisnost i Samostalnog sindikata ostao sam u odbrani radnika. Generalni direktor i privremeni zastupnik „Zavarivača“ Dragan Igić pokušao da osnivanjem novog preduzeća „Zavarivač Inženjering“ prevari poverioce, zaposlene i akcionare.

SKUPŠTINA GRADA VRANJA PODRŽALA ZAPOSLENE I
INDUSTRIJSKI SINDIKAT ZAVARIVAČ A.D. VRANJE U RESTRUKTURIRANJU

20.06.2013. Vranje Više od godinu dana Industrijski sindikat „Zavarivač“ a.d. Vranje u restrukturiranju pokušava da unutar preduzeća i u komunikaciji sa Agencijom za privatizaciju ukaže na izuzetno tešku finansijsku i socijalnu situaciju u kojoj se naslaze radnici „Zavarivača“. Ova zalaganja nisu naišla na dovoljno razumevanja što je rezultiralo kriminogenim i nemoralnim ponašanjem privremenog zastupnika i generalnog direktora „Zavarivača“ a.d. Vranje u restrukturiranju koji je pored 20 neisplaćenih zarada posegao za radnjom registrovanja preduzeća „Zavarivač Inženjering“ u želji da izbegne obaveze prema poveriocima, zaposlenima i malim akcionarima. U toj borbi Industrijski sindikat „Zavarivača“ je ostao usamljen jer su predstavnici sindikata Nezavisnost i Samostalnog sindikata metalaca u Zavarivaču zdušno podržavali direktora ne uvažavajući zahteve zaposlenih i članstva koje ih je na kraju napustilo. Ova situacija navela je Industrijski sindikat „Zavarivača“ da se za pomoć obrati Skupštini Grada Vranja koja je 13.06.2013. godine održala sednicu povodom pisanog Zahteva zaposlenih iz Zavarivača a u vezi ostvarivanja njihovih prava po osnovu rada. Posle duge i burne rasprave odbornici iz Skupštine Grada Vranja su dali punu podršku Zahtevima zaposlenih (klik) iz Zavarivača i svoje Zaključke prosledili generalnom direktoru Draganu Igiću. Industrijski sindikat „Zavarivača“ će u najskorije vreme zatražiti odgovornost Agencije za privatizaciju koja je nečinjenjem i davanjem saglasnosti generalnom direktoru za registrovanje novog preduzeća dovelo poverioce, zaposlene i akcionare u nezavidan položaj.