Samostalni sindikat metalaca Srbije i Industrijski sindikat Srbije obratili se ministru Dinkiću. Srpska industrijska postrojenja se mogu spasiti novom Strategijom industrijskog razvoja bez zloupotrebe i promovisanja partijskih interesa. Preduzeća u restrukturiranju su kičma srpske industrije.

DA DINKIĆ RADI U INTERESU DRŽAVE A NE PARTIJE KOJU PREDSTAVLJA

Beograd, 14.05.2013.g.

Započet proces Reindustrijalizacije, izrade Strategije industrijskog razvoja bez socijalnih partnera neprihvatljiv je za Samostalni sindikat metalaca Srbije i Industrijski sidnikat Srbije.

Iz ovih razloga sindikati su uputili dopis (klik) ministru Dinkiću u nadi da će on pravilno razumeti i teške reči koje su mu upućene. Rukovodstva sindikata očekuju poziv sa spremnom argumentacijom vezano za idnustrijski razvoj i pokušaj spašavanja preduzeća obuhvaćena procesom Restrukturiranja.