Fridrih Ebert fondacija održala još jednu „Školu ekonomije za sindikalne lidere“ u Ečkoj. Predstavnici Industrijskog sindikata Srbije (ISS) i Saveza samostalnih sindikata Srbije osnaživali svoje sindikalne lidere novim znanjima o ekonomiji.

EKONOMSKA ANALIZA ZA SINDIKALNE LIDERE

18-21.04.2013. Ečka U Ečkoj je održana još jedna „Škola ekonomije za sindikalne lidere“ u organizaciji Fridrih Ebert Fondacije. Sindikalci iz Industrijskog sindikata Srbije, Gordana Aleksić ISS, Dragan Grozdanović IS ATB Sever Subotica, Mileta Gujaničić Nezavisni sindikat metalaca Železare Smederevo, Rade Jovanović IS Goša Fabrika šinskih vozila Smederevska Palanka, Dimitrije Birišić IS Fabrika bakarnih cevi Majdanpek, Ljiljana Stevanović IS Rudnap Minel Kotlogradnja Beograd i Saveza samostalnih sindikata Srbije su na četvorodnevnom seminaru stekli nova znanja iz mikro i makro ekonomije, ekonomskih tokova, analiza i pojmova tržišta, funkcionisanja privrede, minimalne cene, poreske politike, monopola, troškova proizvodnje, ponude i tražnje, bruto domaćeg proizvoda, inflacije, kamatne stope, nezaposlenosti, Centralne banke, budžeta, deficita i suficita i mnogih drugih.

Sva ova znanja i informacije su neophodne za bolje funkcionisanje sindikata, jačanje njihove pozicije u društvu i pregovaračke pozicije na svim nivoima. Da bi mogli da argumentovano pregovaraju sindikati moraju razumeti tokove makro i mikro ekonomije.

Ovaj izuzetan seminar obogatili su brojnim primerima i slučajevima predavači, docent Ekonomskog fakulteta u Beogradu Đorđe Mitrović i asistent na Ekonomskom fakultetu u Beogradu Svetozar Tanasković.