Grupi reprezentativnih sindikata Industrijskog sindikata Srbije pridružio se Industrijski sindikat FVK AD Livnica (IS FVK Livnica). Kolektivni ugovor će sačekati novog glasnika.

KOLEKTIVNI UGOVOR PA PRODAJA

Kraljevo, 20.02.2013.
Izdato Rešenje o reprezentativnosti potpisano od strane direktora FVK Livnica, Zorana Bogdanovića, je najbolja potvrda o snazi i brojnosti IS FVK Livnica, koji okuplja skoro 60% od ukupnog broja radnika.
Ovo Rešenje predstavlja uvod u proces Kolektivnog pregovaranja i za očekivati je da će Kolektivni ugovor biti potpisan do kraja februara meseca. Ovo je od izuzetnog značaja jer je sve izvesnije da će FVK Livnica uskoro dobiti novog vlasnika i da će novi Kolektivni ugovor biti okvir kojim se štite prava zaposlenih.