Srpski metalski i Industrijski sindikati traže od Vlade Republike Srbije povlačenje „Predloga zakona o izmenama i dopunama Zakona o privatizaciji“.

PAMETNO JE POVUĆI PREDLOG LOŠEG ZAKONA

Beograd, 20.12.2012.

Srpski metalski i Industrijski sindikati, Samostalni sindikat metalaca Srbije, Sindikat industrijskih radnika Sloga, Industrijski sindikat ASNS i Industrijski sindikat Srbije su poslali dopis (klikni)Vladi Republike Srbije u kome zahtevaju povlačenje „Predloga zakona o izmenama i dopunama Zakona o privatizaciji“ jer smatraju da predloženi zakonski okvir ne stvara okvir koji bi omogućio da veliki industrijski sistemi koji su u procesu restrukturiranja „prežive“ 2013. i polovinu 2014.godine.

Sindikati zahtevaju da se pripremi ozbiljan pojedinačni plan za svako preduzeće ponaosob i tek posle toga donese konačan sud o njihovom daljem radu.