Održan tradicionalni novogodišnji prijem posvećen dobrovoljnim davaocima krvi u Skupštini Grada Beograda. Uručena priznanja najuspešnijim gradovima, kompanijama i pojedinicima u ovogodišnjim akcijama dobrovoljnog davanja krvi.

HVALA VAM NA HUMANOSTI!

17.12.2012. Institut za transfuziju krvi je 14. decembra organizovao tradicionalni novogodišnji prijem posvećen dobrovoljnim davaocima krvi, volonterima, saradnicima i medijima u znak zahvalnosti za humanost koju su pokazali tokom 2012. godine.

Direktorka Instituta za transfuziju krvi, Snežana Jovanović Srzentić, dodelila je ovogodišnja priznanja za izuzetnu humanost i najveći broj davaoca krvi najboljim opštinama, gradova, kompanijama, ustanovama i pojedinacima a najbolji među njima su opština Sokobanja i kompanija TE „Nikola Tesla“, Poljoprivredno-tehnička škola „Dr Đorđe Pantić“ -Kraljevo , Rudarsko geološki fakultet u Beogradu, kompanija ComTrade, Opština Novi Beograd, Grad Požarevac i združena sela- Oština Kovin.

Prijemu je prisustvovalo nekoliko stotina zvanica iz više gradova u Srbiji. Među prisutnim davaocima i predstavnici Industrijskog sindikata Srbije i Ujedinjenih sindikata Srbije.