Mladi Industrijskog sindikata Srbije aktivni u Krovnoj organizaciji mladih (KOMS). Oformljena Radna grupa za participaciju mladih.

PROMOCIJA MLADIH, PROMOCIJA BUDUĆNOSTI

Beograd, 06.12.2012.g.

Mladi okupljeni u KOMS-u nastavljaju sa svojim aktivnostima formiranjem Radne grupe za participaciju mladih. Planirano je da Radna grupa formuliše predloge praktičnih politika i učešće mladih. Ova aktivnost će biti okrenuta ka lokalnim, regionalnim i nacionalnim strukturama.

Mladi su razmatrali Evrospku povelju o participaciji mladih u lokalnom i regionalnom životu, napravljena je analiza dobrih praksi o učešću mladih na primerima Italije, Austrije i Bosne i Hercegovine.

Finalni dokument sa ovog sastanka biće izrađen do kraja februara 2013.godine do kada je i planiran rad ove Radne grupe. U Radnu grupu za participaciju mladih izabran je i Ivan Stefanović, predstavnik mladih Industrijskog sindikata Srbije.