Samostalni sindikat metalaca Srbije (SSMS) i Industrijski sindikat Srbije (ISS) prosledili Zaključke premijeru Dačiću, ministru Dinkiću i ministarki Mihajlović. Poslovi Srbije za radnike Srbije.

UPOSLITI RADNIKE SRBIJE

Beograd, 04.12.2012.g.

Sastanak SSMS i ISS sa predstavnicima preduzeća iz oblasti elektroizgradnje i mašinogradnje rezultirao je Zaključcima (klikni) koji su prosleđeni predsedniku Vlade Republike Srbije, Ivici Dačiću, Zorani Mihajlović ministarki energetike, razvoja i zaštiti životne sredine i Mlađanu Dinkiću, ministru finansija i privrede.

Takođe sindikati su izrazili spremnost da ukoliko do dogovora ne dođe povedu ozbiljne sindikalne aktivnosti u koje bi se uključila većina zaposlenih iz metalske industrije Srbije. U narednim danima Vladi Republike Srbije biće dostavljeni predlozi izmena na predloženi Zakon o javnim nabavkama.